



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Manufacturer Package Identifier | D(R-pdso-G14) |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 6 |
| Output Current | 12 mA |
| Number of Circuits | 6 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 6 |
| Turn-On Delay Time | 12 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 10.6 ns |
| High Level Output Current | -12 mA |
| Low Level Output Current | 12 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Gates | 6 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | LV-A |
| Logic Level - Low | 0.75 V to 1.5 V |
| Logic Level - High | 1.75 V to 3.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
